Haida 82mm Slim Pro2 C-Pol Filtre

Detay
metal olmayan bir yüzeyden yansıması nedeniyle polarize olan ışığı süzerek yansıma ve parlamaları azaltmaya yardımcı olur.

Ürün Özellikleri

Haida 82mm Slim Pro II Sirküler Polarize Filtre metal olmayan bir yüzeyden yansıması nedeniyle polarize olan ışığı süzerek yansıma ve parlamaları azaltmaya yardımcı olur. Güneşten gelen ışık hava moleküllerindeki elektronları yansıtması nedeniyle kısmen polarize olarak ışığın içine saçılmasına sebep olarak pus halinde görünür. Bir polarize filtre bunu düzeltir ve ve doğrudan polarize olan bu ışığı dik olarak yansıtılan ışıktan süzerek bu ışığın çoğunun soğrulmasını sağlar. Böylece metal olmayan yüzeylerden gelen parlamalar ve yansımalar fark edilebilir düzeyde azaltılır ve gök yüzü ile yeşilliklerin doygunluğunda artış sağlanır.Sirküler ile lineer polarize filtreler arasındaki fark sirküler polarizenin, lineer polarizeye ek olarak çeyrek dalga düzlemi içermesidir. Bu çeyrek dalga düzleminin eklenmesi lineer olarak polarize edilmiş ışığı, AF ve pozlama işlevlerinde kullanım için sirküler olarak polarize etmektir. Işığın nasıl bozulduğuna ve lineer bir polarize ile nasıl süzüldüğüne göre AF ve pozlama doğruluğu kullanım esnasında eğrilir. Işık dairesel olarak kutuplaştırıldığında bu işlevlerin kullanımına müsaade eder.Filtre optik camdan yapılmış olduğu için berraklık ve renk canlılığı sağlar ve polarizasyon etkisinin yoğunluğunu ayarlamak için dönebilen bir alüminyum alaşım filtre halkasına sahiptir. Dahili gölgelenme ve yansımaları önlemek için camda 10 kat anti-refleksiyon kaplamalar vardır. Bu kaplamalar aynı zamanda filtrenin alt katmanlarına daha fazla koruma sağlarlar ve kaplamasız filtrelere nazaran daha uzun süre temiz kalmasını sağlarlar. 

Metal olmayan bir yüzeyden yansıması nedeniyle polarize olan ışığı süzerek yansıma ve parlamaları azaltmaya yardımcı olur.Polarize filtreler polarize ışığı dik olarak yansıtılan ışıktan düzenleyerek ve süzerek bu ışığın çoğunun soğrulmasını sağlarlar.Uzak manzaralardaki pusu azaltır ve daha fazla renksel ve tonal doygunluk sunar.En güçlü etki güneşe 90° açıda kullanıldığında sağlanır.Sirküler polarize filtreler lineer bir polarize filtrenin genellikle AF ve AE işlevlerini aksattığı dijital fotoğraf makineleri ve AF objektifler ile kullanım için idealdir.2.5x filtre faktörü pozlamayı 1,3 stop azaltır.Dahili gölgelenme ve yansımaları önlemek için çoklu kaplama vardır.İnce ve alüminyum alaşımdan oluşan filtre halkası sağlam ve hafif olmasına rağmen resmin çevresindeki parlaklıkları azaltmaya yardımcı olur.Polarize etkisinin yoğunluğunu ayarlayabilmek için filtre halkasını döndürmek mümkündür.82mm ön filtre yivi diğer filtreler ile de kullanım sağlar.Üst kertikleme sayesinde lense takıldığında veya çıkartıldığında daha iyi tutma sağlanır.Optik camdan yapılmış olduğu için berraklık ve renk canlılığı sağlar.Taşıma ve saklama için plastik filtre kabı vardır. 

Özellikler:

  • Sirküler Polarize Filtre.
  • 2.5x Filtre Faktörü, +1.3 Stop.
  • Refleksiyon ve parlamaları gidermeye yardımcı olur.
  • Manzaralardaki pusu azaltır.
  • Daha fazla renksel ve tonal doygunluk.
  • Optik cam yapı.
  • İnce, Alüminyum alaşım filtre halkası.

 

3 Ağustos 2010’da kurulan şirketimiz MBD Prodüksiyon, hizmetlerini kurucumuz Bilgehan Demir yönetiminde kesintisiz olarak devam ettirmektedir.

info@mbd.com.tr 0 850 885 57 57

© 2022 Tüm hakları saklıdır.

©
2022 MBDPRO